Jak připravit data pro tisk?

Jak připravit data

Zásady při přípravě dokumentů k malonákladovému tisku

 1. Formát dokumentu zásadně připravujte 1:1. Jiné měřítko prosím konzultujte s pracovníky studia naší tiskárny a domluvte se na dalším zpracování dokumentů.
 2. Velikost čistého formátu uvádějte v objednávce.
 3. Všechny stránky v dokumentu musí mít shodnou velikost a orientaci.
 4. Přesahy objektů, které jsou na spadávku (do ořezu), by měly být nejméně 3mm-5mm. Objekty, jako například texty, které se blíží okraji, ale nesmí být proříznuté, by mělý být nejméně  3mm od řezacího rámečku . Náhled v obrázku níže.
 5. Podklady by měly obsahovat ořezové značky (vymezení čistého formátu).
 6. Doporučujeme dodávat data ve CMYKu.  Při použití objektů definovaných v jiných barevných prostorech, např. RGB a LAB, dochází při konverzi do CMYKu u mnoha barev k barevným odchylkám, způsobených menším barevným prostorem CMYKu. Stejně tak vložené ICC profily (POZOR, vložení ICC profilu automaticky provádí většina profesionálních aplikací při ukládání dokumentu) mohou změnit barevnost výsledné tiskoviny. Za posuny v barevnosti z výše uvedených důvodů neneseme odpovědnost.
 7. Nedoporučujeme používat písmo menší než 5 b, negativní písmo by nemělo být menší než 8 b(podle použitého fontu), mohlo by se “zalít”.
 8. Rozlišení obrázků by mělo být alespoň 300 dpi,  rozlišení pod touto hranicí je rizikové.
 9. Pozor na průhlednosti a stíny, zejména z InDesignu. Neměli byste zapomenout na sloučení průhledností v dostatečné kvalitě (300 dpi)!
 10. Síla linek by měla být minimálně 0,075 mm (0,213 bodu), tenčí linky jsou v mnoha případech obtížně vytisknutelné v barvách CMYK.
 11. Všechny fonty musí být převedený do křivek, případně vloženy do PDF dokumentu – pokud si nejste jisti jak to provést, kontaktujte nás na níže uvedeném e-mailu.
 12. Pro archovou montáž platí, že stránka by měla být na tiskovém formátu vycentrovaná v obou osách (na střed). Obsáhlejší data, dodávejte v jediném souboru, strany posloupně seřazeny za sebou (ne přeházeně a ne jako dvoustrany)! Nevyřazujte data do archů! Pokud ovšem situace vyžaduje zasílat každou stranu zvlášť, musí se názvy souborů pro přehlednost shodovat s čísly stránek.

V názvech souborů prosím nepoužívejte diakritiku.

 

Použitelné formáty dat:

data do tisku dodávat pouze ve formátu tiskového PDF.

Kontrola dodaných dat:

Kontrola se provádí v programech Adobe Acrobat, pro podrobnější analýzu v programu Enfocus PitStop. V případě, že se objeví nedostatky (ICC profily, RGB barvy, zapomenuté PANTONE barvy, obrázky s nízkým rozlišením či chybějící fonty), uvědomíme Vás o nich a budeme společně hledat řešení.

V některých případech jsme schopni výše uvedené nedostatky odstranit. Toto provádíme pouze po dohodě se zákazníkem, který následně musí po provedených úpravách schválit finální tiskové pdf. Za případné problémy způsobené těmito úpravami neručíme.

Způsob dodání dat:

Data lze dodat osobně na CD, CD-RW, DVD, pomocí paměťového média USB, nebo po dohodě s pracovníky studia i přenosem přímo z Vašeho počítače. Samozřejmostí je také zasílání dat prostřednictvím internetových úschoven www.ulozto.cz či http://www.uschovna.cz/. Soubory méně objemných dat do 5 Mb lze zasílat e-mailem, viz níže.

NOVĚ! Data lze také nahrávat přímo na tiskový server pomocí režimu FTP. Více čtěte zde.

V případě jakýchkoli nejasností nás kontaktujte, rádi Vám odpovíme na Vaše otázky.

mobil: 773 838 642, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Naše technologie

Kontakt

 • Tiskárna Melmen
  Družstevní, konec ulice
  533 04 Sezemice

  +420 466 566 018
 • Napište nám:
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Pro fakturaci:
  IČ: 28600304 DIČ: CZ28600304
 1. Pole označená * jsou povinná.
 2. Celé jméno(*)
  Prosím, vyplňte celé jméno.
 3. E-mail(*)
  Špatně zadaná e-mailová adresa.
 4. Váš text(*)
  Není vložen text.
 5. Captcha(*)
  Captcha
  Neplatný vstup.
  Opište zobrazené znaky.
 6.   

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

Souhlasím