V1 - šitá

V1 je šitá, sponková vazba, vhodná pro sešity, malé katalogy, produktové brožury, noviny, ceníky, a jiné další produkty.

U sešitových měkkých vazeb je jedním z hlavních parametrů počet stran. U vazby V1, kdy plošná hmotnost papíru nepřesahuje hranici 70 g/m2, se doporučuje maximálně 120 stran. U papírů, jejichž plošná hmotnost je vyšší, pouze 88 stran. Při větším počtu stran může docházet k vytrhávání středových dvoustran, protože skobky nebudou mít již dostatečnou plochu pro uzavření. Navíc u sešitové měkké vazby při velkém počtu stran vznikají problémy se zavíráním publikace. Kromě délky skobek, která je ovlivněna použitým materiálem a počtem stran, se definuje také jejich počet, udávaný podle výšky knižního bloku. Pro velmi malé formáty do A6 se aplikují jedna nebo dvě skobky, do formátu A5 pak 2–3 a u větších formátů až 4 skobky.

Vazba V1 může mít obálku, někdy ji tvoří i stejný materiál, použitý i na knižní blok. Obálku lze opatřit libovolnou povrchovou úpravou, jako je laminování či lakování. Při použití papíru s plošnou hmotností nad 110 g/m2 by měly být obálky v místě hřbetního lomu 1x rýhované.

Naše technologie

Kontakt

 • Tiskárna Melmen
  Družstevní, konec ulice
  533 04 Sezemice

  +420 466 566 018
 • Napište nám:
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Pro fakturaci:
  IČ: 28600304 DIČ: CZ28600304
 1. Pole označená * jsou povinná.
 2. Celé jméno(*)
  Prosím, vyplňte celé jméno.
 3. E-mail(*)
  Špatně zadaná e-mailová adresa.
 4. Váš text(*)
  Není vložen text.
 5. Captcha(*)
  Captcha
  Neplatný vstup.
  Opište zobrazené znaky.
 6.   

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

Souhlasím